کنترل کیفیت

با توجه به اهمیت سلامت مردم؛ شركت دانش بنيان پويشگران فيزيك كاربردي بوتيا از همان ابتدای تاسیس با ایجاد آزمایشگاه کنترل کیفیت و تجهیز آن با سامانه های نوین سنجشی و همچنین همکاری با مراکز معتبر ملی و بین المللی. اقدام به کنترل و سنجش کیفیت تمامی محصولات خود نمود.

فرایند سنجش کیفیت در این شرکت یک امر مداوم است. که توسط کادر متخصص و آموزش دیده انجام در زمینه های فیزیک، اپتیک و میکروب شناسی انجام می شود.

کسب گواهینامه های معتبر ایزو 9001،14001،45001,IMS و CE از موسسه TUV. تاییدیه دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان از جمله افتخارات این شرکت است.

بخش کنترل کیفی این شرکت نیز مجهز به تجهیزات پیشرفته سنجش از شرکت های معتبری همچون ATI و ocean optics است. که به طور مستمر کیفیت دستگاه ها را مورد ارزیابی قرار می دهد.

همچنین این شرکت با دارا بودن بخش HSE ایمنی و بهداشت حرفه ای در محیط های کاری. همچنین تحقیقات در مورد خطرات شغلی را بصورت کاملا علمی انجام می دهد.

در مدیریت کیفیت و مهندسی و تولید صنعتی، بخش کنترل کیفیت (به انگلیسی: Quality control، به اختصار QC)، و مهندسی کیفیت به بخشی گفته می‌شود که به درست کردن روش‌هایی مشغول است تا کارخانه بتواند به‌وسیله آن روش‌ها از مرغوبیت و مشتری‌پسند بودن کالاهای تولیدی خود مطمئن گردد. این روش‌ها و سامانه‌ها معمولاً با همکاری با دیگر رشته‌های مهندسی و بازرگانی طراحی می‌شوند.